Zajímavé tipy pro útulné bydlení

Šetřete přírodní energie tepelným čerpadlem

Přestalo Vás bavit navštěvovat přeplněná koupaliště, rozhodli jste se vyřešit koupání v parných dnech koupí vlastního bazénu a nyní Vás trápí chladná voda? Nebo snad přemýšlíte o koupi tepelného čerpadla pro Vaši chalupu, v níž plánujete trávit volné dny i během chmurných podzimních a studených zimních dní? Pokud Vaše odpověď zní kladně, neváhejte a pořiďte si tepelné čerpadlo vzduch voda.

Tepelná čerpadla jsou hitem vytápění. Kdo používá tepelná čerpadla, žije s dobou a jen díky nim může trávit svůj volný čas v bazénu i v chladnějších dnech.  Pokud plánujete dovolenou na chalupě a přitom se obáváte nepřízně počasí, nevěšte hlavu, díky tepelným čerpadlům si můžete užít do sytosti odpočinku i v deštivých a chladných dnech.

Velkou výhodou tepelných čerpadel je šetření energií pro vytápění až o 50%. Díky tepelným čerpadlům nejste závislý na přísunu uhlí, ropy či zemního plynu, což je obrovská výhoda zejména z toho důvodu, že si nemusíte lámat hlavu otázkou, kde vzít peníze na zaplacení těchto tepelných surovin, které se rok od roku zdražují. Tepelná čerpadla nevyžadují neustálou údržbu a ani prostor pro skladování.

Milovníky přírody potěší jistě zpráva, že tepelná čerpadla pomáhají chránit na rozdíl od uhlí přírodu. Tepelná čerpadla jsou vynikajícím způsobem, jak vyřešit ohřívání a předehřívání topné vody, ohřívání vody v bazénu, přípravu teplé vody či teplovzdušné vytápění.

Tepelná čerpadla lze rozlišit podle způsobu ochlazování či ohřívání přírodního zdroje na tepelná čerpadla vzduch voda, tepelná čerpadla země voda i tepelná čerpadla pro přípravu teplé vody. Společnost Stiebel Eltron nabízí dále k prodeji regulační přístroje, příslušenství k přípravě teplé vody a příslušenství pro topnou hydrauliku.

19. 07. 2012

Diskuze k článku

Ušetření (Milena) 21. 12. 2012 Odpověď

Kolik ročně se dá díky tepelným čerpadlům ušetřit?

Re: Ušetření (Renata) 15. 01. 2013 Odpověď

Záleží na vaší spotřebě, ale většinou jsou to desetitisíce.

 

Nový komentář

Fotogalerie

Fotogalerie

Články s videi

Související články

Funkční krása aneb praktické bydlení
Krásných, designových a luxusních prostorů k bydlení je mnoho. Byt na pražském Novém Městě...
(07. 11. 2012)
Schodiště složené nasucho
Schodiště je dynamickým a hlavně nepostradatelným prvkem interiéru. Pokud na jeho konstrukci a...
(13. 10. 2012)

Nejnovější diskutovaná témata

re (04. 06. 2020)
Dobrý den. Já mám zase super zkušenost s touto...
Raději s firmou (18. 03. 2018)
Já jsem se stěhoval dvakrát plus jednou firmu....
Klidné stěhování (25. 07. 2017)
Stěhovali jsme se nyní na začátku prázdnin a...