Zajímavé tipy pro útulné bydlení

Okrasné bambusy v interiéru

Interiér každého domu či bytu může být oživen mnohými způsoby. Jakousi klasikou jsou především rostliny. Ty umí udělat z domova velmi příjemné místo, jež člověku bude přinášet spousty radosti. Volit mezi rostlinami mohou zájemci prakticky jakékoli a je jen na každém člověku, pro kterou z rostlin se rozhodne. Zajímavou možnost nabízí bambusy. Tyto rostliny se vyznačují specifickým vzhledem, kterého jiné rostliny nedosáhnou.

Obstarat si dnes bambus již není nijak složité, nicméně je vhodné něco málo o těchto rostlinách vědět. Jde o rostliny, které jsou na pěstování poněkud náročnější, i přesto jsou bambusy značně oblíbené a lze s nimi počítat v jakémkoli interiéru. Co se týká samotného pěstování bambusů, pak je třeba mluvit o půdě, jež by měla být dokonale propustná. Mnohdy dokonce bambusy rostou pouze v písečném podloží. Většina bambusů je náchylná na mnohé záležitosti, které by jejich růst mohly ohrozit. Typický je hlavně mráz. Častokrát pěstované bambusy v interiéru mohou trpět i na krátkodobý mráz. Obstarat si ale mohou zájemci i odolné bambusy, které klidně přečkají i poněkud tvrdší podmínky. Samotné zmrznutí však u bambusů až tolik nehrozí, jelikož v důsledku mrazu spíše bambus vyschne.

Bambus opadává a je dobré nechat lístky bambusu dole pod samotnou rostlinou, čímž se vytvoří jakýsi mulč. Rostlince bambusu se v tomto prostředí ještě lépe daří. Potřebujete-li zjistit větší množství informací o bambusech a jejich pěstování, máte jedinečnou možnost na internetových stránkách http://www.bambusy.cz/. Lze si zde koupit i celou řadu rozličných druhů bambusů určených do našich tuzemských podmínek. Zákazníci si mohou vybrat přesně takový bambus, který bude korespondovat s určitým typem interiéru domu či bytu.

19. 02. 2013

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

Fotogalerie

Fotogalerie

Články s videi

Související články

Funkční krása aneb praktické bydlení
Krásných, designových a luxusních prostorů k bydlení je mnoho. Byt na pražském Novém Městě...
(07. 11. 2012)
Schodiště složené nasucho
Schodiště je dynamickým a hlavně nepostradatelným prvkem interiéru. Pokud na jeho konstrukci a...
(13. 10. 2012)

Nejnovější diskutovaná témata

re (04. 06. 2020)
Dobrý den. Já mám zase super zkušenost s touto...
Raději s firmou (18. 03. 2018)
Já jsem se stěhoval dvakrát plus jednou firmu....
Klidné stěhování (25. 07. 2017)
Stěhovali jsme se nyní na začátku prázdnin a...