Zajímavé tipy pro útulné bydlení

Zkušenosti s tepelnými čerpadly

Více možností vytápění rodinných domků, ale i větších bytových domů hrají do karet vyloženě lidem, kteří se chtějí rozhodnout sami a potřebují ušetřit na nákladech určených k vytápění jejich domácnosti velké množství financí. Možná úspora je poměrně velká a není problém zvolit alternativní zdroj vytápění, který ještě třeba není až tolik rozšířený.

Jedním z nich jsou určitě tepelná čerpadla. Jejich rozšíření mezi veřejností není až tolik velké, jako je tomu u jiných zdrojů topení, nicméně v četných živých diskuzích se o nich na internetu a jinde hovoří. V čem jsou tedy výhodná tepelná čerpadla? Prvním a hlavním důvodem využití tepelného čerpadla je zcela jistě úspora na topení, kterou tepelná čerpadla jako taková nabízejí. Měsíční a potažmo i roční náklady na vytápění domácnosti jsou do značné míry minimalizovány a činí pouhý zlomek z toho, co jinak lidé zaplatí za topení plynem anebo některými jinými surovinami.

Četné zkušenosti uživatelů jasně hovoří o velkých úsporách při vytápění domů díky tepelnému čerpadlu. Je jasné, že tepelné čerpadlo vzduch voda jednoznačně může také pomoct k nezávislosti vytápěné nemovitosti na surovinách způsobujících teplo. Na mysli máme především plyn, tuhá paliva, peletky a jiné materiály, jimiž se dá úspěšně topit. Náklady jsou ale u těchto druhů tepelných surovin vyšší, což ale neplatí u částky vyhrazené na pořízení tepelného čerpadla. Ta je ještě stále poměrně vysoká, nicméně za čas se jistě vrátí. Potřebné informace o tepelných čerpadlech a pochopitelně i možnosti koupě tepelného čerpadla lze najít na www.tepelna-cerpadla.cz. Není špatné si o tepelných čerpadlech něco přečíst. Člověk je díky tomuto mnohem zkušenější a může se na základě přesného srovnání jednotlivých možností svobodně rozhodnout.       

26. 01. 2013

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

Fotogalerie

Fotogalerie

Články s videi

Související články

Funkční krása aneb praktické bydlení
Krásných, designových a luxusních prostorů k bydlení je mnoho. Byt na pražském Novém Městě...
(07. 11. 2012)
Schodiště složené nasucho
Schodiště je dynamickým a hlavně nepostradatelným prvkem interiéru. Pokud na jeho konstrukci a...
(13. 10. 2012)

Nejnovější diskutovaná témata

Raději s firmou (18. 03. 2018)
Já jsem se stěhoval dvakrát plus jednou firmu....
Klidné stěhování (25. 07. 2017)
Stěhovali jsme se nyní na začátku prázdnin a...
Krabice... (30. 01. 2017)
Pro mě osobně je stěhování velký stres, ale co...