Zajímavé tipy pro útulné bydlení

Zkušenosti s tepelnými čerpadly

Více možností vytápění rodinných domků, ale i větších bytových domů hrají do karet vyloženě lidem, kteří se chtějí rozhodnout sami a potřebují ušetřit na nákladech určených k vytápění jejich domácnosti velké množství financí. Možná úspora je poměrně velká a není problém zvolit alternativní zdroj vytápění, který ještě třeba není až tolik rozšířený.

Jedním z nich jsou určitě tepelná čerpadla. Jejich rozšíření mezi veřejností není až tolik velké, jako je tomu u jiných zdrojů topení, nicméně v četných živých diskuzích se o nich na internetu a jinde hovoří. V čem jsou tedy výhodná tepelná čerpadla? Prvním a hlavním důvodem využití tepelného čerpadla je zcela jistě úspora na topení, kterou tepelná čerpadla jako taková nabízejí. Měsíční a potažmo i roční náklady na vytápění domácnosti jsou do značné míry minimalizovány a činí pouhý zlomek z toho, co jinak lidé zaplatí za topení plynem anebo některými jinými surovinami.

Četné zkušenosti uživatelů jasně hovoří o velkých úsporách při vytápění domů díky tepelnému čerpadlu. Je jasné, že tepelné čerpadlo vzduch voda jednoznačně může také pomoct k nezávislosti vytápěné nemovitosti na surovinách způsobujících teplo. Na mysli máme především plyn, tuhá paliva, peletky a jiné materiály, jimiž se dá úspěšně topit. Náklady jsou ale u těchto druhů tepelných surovin vyšší, což ale neplatí u částky vyhrazené na pořízení tepelného čerpadla. Ta je ještě stále poměrně vysoká, nicméně za čas se jistě vrátí. Potřebné informace o tepelných čerpadlech a pochopitelně i možnosti koupě tepelného čerpadla lze najít na www.tepelna-cerpadla.cz. Není špatné si o tepelných čerpadlech něco přečíst. Člověk je díky tomuto mnohem zkušenější a může se na základě přesného srovnání jednotlivých možností svobodně rozhodnout.       

26. 01. 2013

Diskuze k článku

Téma Počet odpovědí Uživatel Datum vložení
číst vše Nový příspěvek

Fotogalerie

Fotogalerie

Články s videi

Související články

Funkční krása aneb praktické bydlení
Krásných, designových a luxusních prostorů k bydlení je mnoho. Byt na pražském Novém Městě...
(07. 11. 2012)
Schodiště složené nasucho
Schodiště je dynamickým a hlavně nepostradatelným prvkem interiéru. Pokud na jeho konstrukci a...
(13. 10. 2012)

Nejnovější diskutovaná témata

re (04. 06. 2020)
Dobrý den. Já mám zase super zkušenost s touto...
Raději s firmou (18. 03. 2018)
Já jsem se stěhoval dvakrát plus jednou firmu....
Klidné stěhování (25. 07. 2017)
Stěhovali jsme se nyní na začátku prázdnin a...